Did you forget your password?
*In response to the indicated e-mail, an activation link to the trial version of the program will be sent, valid for 2 days.

Articles

Obecnie na rynku istnieje wiele mniejszych i większych klinik weterynaryjnych. Są one zarządzane na różne sposoby – a wszystko wpływa na to, jak te miejsca postrzegane są przez klientów. To, w jaki sposób działamy przekłada się na to, że klienci wracają do nas ze swoimi zwierzętami. Jak zatem sprawić, by robili to chętnie?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, co stoi za sukcesem wielkich firm? W dużej mierze za ich rozwój odpowiadało odpowiednie podejście do klienta, który chętniej korzystał z ich usług. W przypadku klinik – nie tylko weterynaryjnych – ważnym aspektem jest takie podejście, które sprawia, że klient czuje się szanowany. Również musi zobaczyć, że firma, z której korzysta, jest dobrze zorganizowana. Gdy widzimy, że w danym miejscu panuje chaos, nasze zaufanie do tego miejsca na pewno nie wzrośnie.

Od czego zacząć? Prowadzisz małą klinikę weterynarii i jesteś jej jedynym pracownikiem? Zmień to! Leczenie zwierząt i stałe zajmowanie się kwestiami administracyjnymi może zaszkodzić twojej działalności. Szczególnie, gdy podczas wizyt dzwoni telefon, którego nie możesz odebrać. Nowy potencjalny klient, który ma problem ze swoim zwierzakiem, może wybrać innego weterynarza. Również klient, który przebywa ze swoim pupilem na wizycie, może poczuć się lekceważony, jeśli odbierzesz przy nim telefon. Dlatego warto zatrudnić pracownika recepcji, który pomoże w zarządzaniu twoją praktyką.

Recepcjonista zajmie się takimi kwestami jak ustalenie terminu następnej wizyty czy rozliczenie wszelkich opłat, a także będzie obsługiwał program do rejestracji pacjentów. Może również zaproponować zakupienie dodatkowych produktów, które mamy w ofercie. Utworzenie takiego stanowiska w klinice sprawi, że klient, który przyjdzie ze swoim zwierzęciem będzie czuł, że klinika weterynaryjna, do której się udał, jest dobrze zarządzana.

Przy prowadzeniu klinki pomaga odpowiednie oprogramowanie dla weterynarzy. Jeśli mamy kilkoro pracowników, możemy zarządzać ich kalendarzami. Jaka jest korzyść dla klientów? Znalezienie odpowiedniego terminu nie będzie już problemem. Używanie takich programów pozwala nie tylko na przypisanie wizyty do odpowiedniego lekarza, lecz także na informowanie klientów o stanie zdrowia pupila – z łatwością będzie mógł sprawdzić jego wyniki badań. Dodatkowo dzięki sprawnemu programowi dla weterynarii będziemy mogli poinformować klienta o zbliżającej się wizycie.

Wszyscy, którzy mają zwierzęta, doskonale wiedzą, że ich pupile stanowią są integralną częścią ich rodziny. Nikogo zatem nie powinno dziwić to, że dbanie o zdrowie naszego zwierzęcia jest nie tylko sprawą oczywistą, lecz także czasem jednym z naszych najważniejszych obowiązków.

Kiedy decydujemy się na to, by przygarnąć zwierzęta, stają się one częścią naszego życia, dlatego również i my staramy się jak najwięcej dowiedzieć o nich. Ponadto często chcemy wymieniać się doświadczeniami z innymi właścicielami zwierząt. Takie między innymi możliwości dają nam serwisy społecznościowe zrzeszające miłośników zwierząt, np. pupil.pl, gdzie możemy dzielić się z zdjęciami naszego pupila czy też poznawać ciekawostki i inne ważne informacje ze świata zwierząt.

Platforma pupil.pl pozwala także na dostęp do Medycznej Karty Online. Karta ta jest powiązana z naszą platformą Veterinaro (oprogramowaniem dla lekarzy weterynarii), która umożliwia właścicielom małych pacjentów wgląd w ich dokumentację medyczną. Taka karta online stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, papierowych książeczek zdrowia, które mogą się zagubić lub ulec zniszczeniu. Co więcej, prowadzenie karty online jest przydatne w momencie, gdy po jakimś czasie zmieniamy przychodnię weterynaryjną – nowy lekarz będzie miał wgląd w historię naszego pupila.

Zintegrowanie Karty Medycznej Online wraz z programem dla lekarzy weterynarii Veterinaro pozwala również na zarejestrować się na wizytę w gabinecie. Jest to dobry sposób na zaoszczędzenie czasu, który normalnie trzeba by było poświęcić na dotarcie do kliniki weterynaryjnej lub dodzwonienie się do recepcji. W szczególnych przypadkach, np. w trakcie wyjazdu wakacyjnego, na który udaliśmy się wraz z naszym zwierzątkiem, będziemy również mogli znaleźć lekarza w najbliższej okolicy.

Jaką to ma wartość dla miłośników zwierząt? Na pewno usprawnia komunikację z lekarzem, a przede wszystkim pozwala na szybkie działanie, w razie gdyby zdrowie naszego pupila szybko się pogorszyło. Ponadto sami możemy mieć wgląd w przebieg leczenia naszego zwierzęcia, co pomoże nam zachować kontrolę nad jego leczeniem.

Na rynku pojawia się coraz więcej programów, które przeznaczone są do zarządzania działalnością poprzez platformę online. Obecnie mogą z nich korzystać nawet właściciele gabinetów weterynaryjnych. Czy jest to dobre rozwiązanie?
Oprogramowanie dla przychodni weterynaryjnych przeznaczone jest do prowadzenia oraz zarządzania praktyką weterynaryjną. Przeznaczone jest nie tylko do tworzenia baz danych dotyczących czworonogów, ale również ma pomóc w zarządzaniu innymi zasobami firmy.
Jest on prosty oraz intuicyjny, a unikalne cechy systemowe jak: umawianie wizyt i przypominanie o nich, informacje na temat szczepień i badań, dostęp online do danych zwierząt oraz opiekunów, pozwoli zwiększyć bazę lojalności klientów. Innymi przydatnymi funkcjami jest dostęp do bazy danych różnorodnych leków oraz preparatów, integracja z dostawcami, prowadzenie magazynu, zarządzanie pracownikami, tworzenie raportów a nawet drukowanie recept. Jest to niezwykle przydatne oprogramowanie dla przychodni weterynaryjnych, aby zwiększyć swoją wydajność od wewnątrz.
Jeśli chodzi o oprogramowanie działające online, wszystkie wymienione funkcje dostępne są dla wszystkich użytkowników poprzez przeglądarkę internetową. W taki sposób nie ma potrzeby instalowania zbędnego oprogramowania na każdym z komputerów znajdujących się w przychodni. Nie każdy z nas ma czas aby zalogować się na stronie i sprawdzić kiedy nasz zwierzak ma umówiona wizytę, wystarczy zainstalować aplikację mobilną na nasz telefon. Dobrym przykładem takiej aplikacji jest program Veterinaro, który działa na urządzeniach z różnymi systemami jak Apple, Microsoft oraz Android. Program pozwala na przechowywanie danych na zewnętrznych serwerach, dlatego nie ma ryzyka ich utraty w przypadku uszkodzenia się dysku twardego na komputerze. Posiada również działające w chmurze oprogramowanie dla weterynarzy, co umożliwia ciągłą aktualizację najnowszych wersji oprogramowania. Aplikacja jest prosta w obsłudze zarówno dla personelu jak i klientów.
Jeśli zastanawiasz się czy jest do dobre rozwiązanie dla Twojej przychodni, możesz przetestować go bez dodatkowych opłat. W taki sposób można sprawdzić wszystkie dostępne możliwości.

Czy warto zainwestować w oprogramowanie do gabinetu weterynaryjnego?

Programy komputerowe wykorzystywane są w dzisiejszych czasach w wielu branżach po to, aby usprawnić procesy zarządzania. Korzystają z nich również właściciele klinik weterynaryjnych. Na co warto zwrócića uwagę przy ich wyborze?
Na rynku istnieje wiele klinik weterynaryjnych, zarówno dużych jak i małych. Są one zarządzane na różne sposoby. Obrane metody zarządzania placówką wpływają na to, jak miejsce odbierane jest przez klientów. Oprogramowanie dla weterynarzy powinno odpowiadać indywidualnym potrzebom oraz potrzebom praktyki. W przypadku dziedziny weterynarii chodzi nie tylko o zadbanie o małych pacjentów oraz ich właścicieli, ale także o wiele innych spraw, pozornie mniej ważnych, które pozwolą usprawnić proces podejmowania decyzji wewnątrz placówki.

Co powinno oferować oprogramowanie dla lekarzy weterynarii?
W głównej mierze powinno być wygodny w obsłudze oraz dawać wiele możliwości wykorzystywania. Ważne jest aby oprogramowanie dla przychodni było intuicyjne, bez zbędnego przeglądania instrukcji obsługi. Liczy się szybkość i efektywność. Oprogramowanie powinno pozwalać na wykorzystanie wielu różnych funkcji jak kartoteki pacjentów, generowanie dokumentów kontrolnych, prowadzenie stanu magazynów oraz jego dokumentacji, zarządzanie grafikiem pracowników, dostęp do bazy leków oraz tworzenie raportów finansowych.

Dostęp w chmurze
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rozwiązania w chmurze, czyli takie które są dostępne przez Internet. W takim przypadku nie ma potrzeby instalowania niepotrzebnego oprogramowania na każdym z komputerów w klinice weterynaryjnej, ponieważ taki program dla weterynarzy jest dostępny online, co za tym idzie – istnieje możliwość korzystania także z urządzeń mobilnych.
Warto podkreślić, że znikają inne problemy takie jak ryzyko utraty danych w przypadku różnorodnych awarii. Zdarzają się sytuacje w których awaria dysku twardego powoduje utratę wszystkich danych. Niektóre programy pozwalają klientom również na dostęp do danych i za ich sprawą można przekazywać informacje np. o terminach szczepień czy przypomnienia o zbliżających się terminach wizyt.

Program mobilny do obsługi gabinetu weterynaryjnego
Oprogramowanie, które działa w chmurze dotarło także do branży weterynaryjnej. Aktualnie, oprócz tradycyjnych programów na komputerach, można również skorzystać z rozwiązań mobilnych dających dostęp do danych oraz funkcji z każdego urządzania, także na smartfony oraz tablety.
Oprogramowanie i gromadzenie plików w chmurze, zapewnia bardzo wiele korzyści. Dzięki niemu, można m.in. przechowywać dane na serwerach zewnętrznych. Może to uchronić przed utratą wszelkich danych w przypadku usterek komputera czy dysku twardego. Dzięki chmurze istnieje możliwość korzystania z różnych rozwiązań dostępnych w ramach oprogramowania, bez konieczności instalowania go na dysku twardym. Jedyne co należy zrobić, to zalogować się z dowolnego miejsca i dowolnego urządzania mobilnego. Aktualizacje programu wykonywane są automatycznie. Z programu mogą korzystać tylko osoby upoważnione.

Jakie są funkcje oprogramowania?
Podobnie jak standardowe programy, również mobilne oprogramowanie dla lekarzy weterynarii oferują wiele różnych funkcji, z których można korzystać w sposób intuicyjny. Nie trzeba prowadzić kartotek małych pacjentów. Oprogramowanie dla przychodni posiada nie tylko podstawowe możliwości. Jest rozszerzony również o możliwość automatycznego generowania dokumentów, zlecania badań laboratoryjnych on-line oraz odbierania wyników, korzystania z szerokiej bazy leków i preparatów a nawet kontakt z klientem poprzez przypomnienia o planowanej wizycie, badaniach czy szczepieniach.
Co więcej istnieje możliwość zarzadzanie magazynem, dokumentacją, grafikiem pracowników, tworzenie raportów finansowych oraz wiele innych.

Ile kosztuje mobilne oprogramowanie?
Koszty oprogramowania dla lekarzy weterynarii, wcale nie są takie wysokie. Nie ma potrzeby wykładania dużej sumy pieniędzy od razu. Przykładowo program do gabinetu Veterinaro, działa na komputerach stacjonarnych, laptopach oraz na każdym oprogramowaniu jak Apple, Android oraz Microsoft. Koszt programu do obsługi gabinetu za podstawowy pakiet to 43 zł, natomiast wersja premium, to koszt 98 zł brutto. Całość można przetestować za darmo przez okres 30 dni przed rozpoczęciem korzystania z jego funkcji.

Bez wątpienia programy komputerowe usprawniają procesy związane z zarządzaniem. Coraz więcej osób przestaje korzystać z programów wymagających instalacji na komputerze na rzecz mobilnych - wymagających jedynie dostępu do Internetu. Naprzeciw oczekiwaniom wyszły również przychodnie weterynaryjne.

Co możesz zyskać?
To, co gwarantuje program do obsługi przychodni, to nie tylko prosty i intuicyjny system do prowadzenia i zarządzania praktyką weterynaryjną, ale i umawianie wizyt, przypominanie o nich, informacje o szczepieniach, badaniach, a także dostęp online do wybranych danych medycznych zwierząt. Nie musimy martwić się o to, że zostaną one udostępnione osobom nieuprawnionym. Dzięki temu, przychodnia buduje bazę lojalnych klientów, a oni mogą bez problemu monitorować w czasie rzeczywistym stan zdrowia swoich pupili. Dodatkowo, oprogramowanie pozwala składać zamówienia na leki online – gdy wejdziesz w magazyn, w prosty sposób możesz sprawdzić, które z nich należy uzupełnić, a złożenie zamówienia zajmuje krótką chwilę.

Po pierwsze - bezpieczeństwo

Program dla weterynarii to gwarantowane bezpieczeństwo – wszystkie dane są zabezpieczone zapasową kopią, która jest przechowywana na oddzielnym serwerze. Dostęp do systemu zabezpieczony jest certyfikatami bezpieczeństwa. Udogodnieniem jest również możliwość wydruku danych, m.in. książeczki leczenia, rozchodu leków psychotropowych, dokumentacji obrotu detalicznego. To z pewnością rozwiązanie godne nowoczesnej kliniki weterynaryjnej, które przyciągnie nowych klientów.

Wypróbuj za darmo
Jeżeli chcesz sprawdzić, jak oprogramowanie działa w praktyce, wybierz Veterinaro, by przez 30 dni za darmo, i bez zobowiązań, cieszyć się sporym ułatwieniem w codziennych obowiązkach. Nie musisz decydować się na zakup aplikacji, której funkcjonowania w pełni nie znasz. Przez ten czas możesz wypróbować wszystkie funkcje, by następnie – jeśli się zdecydujesz, zakupić pakiet od 43 do 98 złotych miesięcznie.

Coraz więcej osób korzysta z aplikacji mobilnych, dlatego również gabinety weterynaryjne zadbały o komfort zarówno nasz, jak i naszych pupili, tworząc program do obsługi gabinetu, dzięki któremu nie przegapimy już żadnej wizyty.

Oprogramowanie działające w chmurze
Według raportu We Are Social, we wrześniu 2014 roku ponad 50 % ludzi na świecie było użytkownikami telefonów komórkowych, natomiast w ubiegłym roku liczba ta wzrosła o około 200 milionów nowych użytkowników. Wciąż obserwujemy tendencję wzrostową. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli małych pacjentów, stworzono program do rejestracji pacjentów, który pozwoli nam w sposób prosty, intuicyjny i bezpieczny monitorować stan zdrowia naszych pupili, terminy wizyt, odbieranie wyników badań laboratoryjnych w czasie rzeczywistym, mobilny dostęp do wszystkich potrzebnych danych. Już nie musimy tracić czasu na dojazd do kliniki, ale szybko i wygodnie w dowolnym miejscu przeglądać dokumentację i kontaktować się z weterynarzami bez ryzyka utraty danych.

Ułatwienie nie tylko dla klientów
Warto podkreślić, że jest to również oprogramowanie dla lekarzy, które niesie za sobą ogrom korzyści. Dzięki niemu możemy m.in. zarządzać kalendarzami pracowników, tworzyć analizę raportów zarządczych i finansowych, administrować systemem i prawami dostępu do wybranych danych dla określonych użytkowników. Ułatwieniem jest także to, że mamy mobilny dostęp do wszystkich danych z dowolnego urządzenia i miejsca z dostępem do Internetu, a także do bazy leków i preparatów weterynaryjnych.

Zdrowie pod kontrolą
Ważnym aspektem jest to, że program dla weterynarii jest całkowicie bezpieczny. Oprogramowanie umożliwia kontrolę dostępu do danych w prosty sposób – możemy wybranym pracownikom udostępnić wszystkie dane lub ograniczyć dostęp do niektórych informacji. Natomiast pacjent nie musi się obawiać utraty danych w wyniku awarii komputera, kradzieży. Wszystkie zabezpieczone są zapasową kopią przechowywaną na niezależnym serwerze. Udogodnieniem jest również możliwość wydruku danych lub ich archiwizacji na dysku użytkownika.

This site uses cookies to deliver services in accordance with Cookies policy . You can specify the conditions for storage or access cookies on your browser.
I accept